VAN DEPREMİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

25 Ekim, 2011
8738

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ

                           UNION OF CHAMBERS OF TURKISH ENGINEERS AND  ARCHITECTS

                           UNION  DES CHAMBRES DES INGENIEURS  ET DES ARCHITECTES TURCS

Selanik Caddesi No : 19 Kat : 1  06650  Yenişehir  ANKARA - TÜRKİYE  Tel : +90 (312) 418 1275  Faks : +90 (312) 417 4824 
Web:http://www.tmmob.org.tr  E-Posta : tmmob@tmmob.org.tr

VAN DEPREMİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

Sevgili Arkadaşlar:

Bir deprem bölgesi olan ülkemizde dün de Van’da 7,2 büyüklüğündeki depremle yıkıldık. Depremde hayatını kaybeden tüm insanlarımızın ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Deprem sonrası görüntüler, TMMOB’nin her fırsatta ifade ettiği yapı denetim sistemi, imar yasaları, kent ve yerel yönetimlerle ilgili mevzuattaki eksiklikleri, yanlışlıkları bir kez daha gözler önüne serdi. Kimse bize yaşananların “takdiri ilahi” olduğunu söylemesin. Deprem bir doğa olayı ama yaşanan bizim ülkemizde maalesef bir afet. Bu da insana değer vermeyen politikaların bir sonucu.

Sevgili Arkadaşlar,

Ancak bugün bunları konuşma zamanı değil. Bugün dayanışma zamanı, bugün görev zamanı. Bugün bu görevi yerine getirme zamanı.

Deprem bölgesindeki insanımızla öncelikle dayanışma için ve ayrıca incelemelerde bulunmak üzere TMMOB Başkanı, TMMOB Yönetim Kurulu, Oda Başkanları ve uzman hocalarımızdan oluşan 30 kişilik bir heyetle yarın Van’da olacağız.

TMMOB’nin Van halkıyla dayanışma için yapacağı çalışmalar Van İl Koordinasyon Kurulumuz ve TMMOB Genel Sekreterliği üzerinden yürütülecek. Bütün İl/İlçe Koordinasyon Kurullarımıza, Odalarımıza, Şubelerimize büyük görev düşüyor. İKK’larımız ve Odalarımız her türlü yardım ve destek için Van İKK ve TMMOB Sekreterliği ile iletişime geçmelidirler. 

TMMOB, bütün üyelerini örgütümüz aracılığı ile Van halkı ile dayanışmaya çağırıyor.

Her türlü yardımı Şube ve Oda merkezlerimize ulaştırabilirsiniz. Bölgede gerekli olan ihtiyaçları Van İl Koordinasyon Kurulumuzdan öğrenebilirsiniz.

TMMOB Örgütlülüğünün Van halkıyla her türlü dayanışmayı yapacağına inancımız tamdır.

Haydi dayanışmaya.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

İletişim için:

TMMOB Genel Sekreterliği:                    Van İKK Sekreteri Şemsettin Bakır:

0312 418 12 75                                           0532 232 40 97

0533 747 98 96                                           Ziraat Müh.Odası Van Şube Başkanı Necip Altunli:

0533 747 98 97                                           0505 776 69 95